سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 15 اسفند 1399
  • 99/11/04 - 10:27
  • 182
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازیگران داخلی حمل و نقل هوشمند زیر یک سقف می‌آیند و به نیازهای این بخش پاسخ فناورانه می‌دهند

زنجیره حمل‌ونقل هوشمند در یک همکاری مشترک شناسایی و تکمیل می‌شود. هدف از این کار استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای توسعه این صنعت است.

گروه هوشمندسازی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دفتر تدوین مقررات حمل‌ونقل، ایمنی و پدافند غیرعامل وزارت راه و شهرسازی به دنبال ایجاد شورای سامانه‌های هوشمند ترابری (سهت) هستند تا با این کار همه فعالان و ظرفیت‌های بومی حوزه حمل‌ونقل هوشمند در کشور شناسایی و زیر یک سقف جمع شوند.

بازیگرانی چون نهادهای دولتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها، مراکز نوآوری و دیگر مجموعه‌های مرتبط با این حوزه که نقشی اثرگذار در توسعه صنعت حمل‌ونقل هوشمند در کشور دارند. ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز قرار است در این کار، وظیفه ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و ارتباطی میان سامانه‌های مختلف هوشمند حمل‌ونقل را به عهده گیرد.

این ظرفیت‌ها از طریق شناسایی شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند و شناخت کافی از توانمندی‌های داخلی در این حوزه به دست آمده است. شرکت‌هایی که محصولات و خدمات خود را با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه داده و تجاری‌سازی کرده‌اند.

در این همکاری مشترک مقرر شده است که دو طرف برای توسعه و به‌کارگیری توان شرکت‌های دانش‌بنیان در فعالیت‌ها و مطالعات مد نظر معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با یکدیگر همکاری کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 72244

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت