جهش تولید
امروز : جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩

اخبار > شرکت‌های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می‌شوند

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ
پس از توافق با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

شرکت‌های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می‌شوند

بر اساس توافق به عمل آمده میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت، شرکت‌های خلاق می‌توانند از بسته‌های حمایتی این سازمان بهره‌مند شوند.

 

 

بر این اساس، با هدف توسعه صادرات شرکت‌های دانش بنیان و خلاق و بر اساس اهداف مندرج در«بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی»، شرکت‌های خلاق می‌توانند از مزایای پیش بینی‌شده منطبق بر شیوه نامه‌های اجرایی سازمان توسعه تجارت برخوردار شوند.

 

ثبت علائم تجاری

این بسته حمایتی، مزایایی مختلفی را در بر می‌گیرد. پرداخت کمک هزینه ثبت علائم و نام تجاری کالا و خدمات ایرانی در بازارهای هدف، از جمله یکی از مزایایی مندرج در  این طرح است. بر اساس شیوه‌نامه تدوین شده، این هزینه تا 70 درصد سقف هزینه‌های ثبت علائم تجاری، قابل پرداخت است.

 

اعزام هیئت تجاری

همچنین هیئت‌های تجاری اعزام شده از سوی شرکت‌های خلاق، می‌توانند بر اساس این طرح، کمک هزینه سفر دریافت کنند.

این کمک هزینه برای کشورهای همسایه تا سقف 60.000.000 میلیون ریال، کشورهای آسیایی، تا سقف 70.000.000 میلیون ریال و برای كشورهای قاره آفریقا، امریکا و اقیانوسیه تا سقف 80.000.000  میلیون ریال قابل پرداخت است.

 

هزینه تبلیغات

پرداخت کمک هزینه حضور در نمایشگاه‌های بین المللی معتبر خارج از کشور و نمایشگاه‌های اختصاصی در بازارهای هدف و پرداخت کمک هزینه تبلیغات، بازاریابی، اطلاع رسانی، مشاوره، آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه صادرات، بخش دیگری از حمایت‌های است که در این بسته پیش بینی شده است.

 

کمک هزینه خرید محصولات اعتباری

همچنین بر اساس این تفاهم نامه، کمک هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه های اعتبار صادراتی و کمک هزینه پذیرش هیات‌های تجاری و سرمایه‌گذاری  پرداخت می‌شود.

 

یارانه تسهیلات بانکی

علاوه بر این، یارانه تسهیلات بانکی در حوزه اعتبار صادراتی نیز شامل مزایایی است که بر اساس این طرح به شرکت‌های خلاق تعلق می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق به نشانی http://ircreative.isti.ir/ مراجعه کنند.

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

صفر تا صد تولید محتوا

کسب مجوز "شرکت خلاق" توسط 7 شرکت از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

امکان استقرار شرکت های خلاق صنایع فرهنگی در پارک ملی علوم فراهم شد

شتاب دهنده صنایع خلاق و دانش بنیان "در جزیره کیش" تاسیس می‌شود

مجوز تاسیس شرکت‌ خلاق در حوزه گردشگری فضاپایه اعطا می‌شود


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت